Yönetim

Rektör

Sevgili Gençler,

Eğitim ve araştırma alanında çağdaş, katılımcı, öncü ve tercih edilen bir üniversite olma vizyonundaki Avrasya Üniversitesi adına hepinizi selamlıyorum.

Üniversiteler; bilginin üretildiği ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlere ilk elden ulaştırıldığı kurumlardır. Avrasya Üniversitesi, Trabzon ve Avrasya Bölgesi’nin taşıdığı değerlerin farkındalığıyla üzerine düşen sorumlulukları yerine getirerek ülkemiz üniversiteleri arasındaki saygın bir konuma ulaşmıştır.

Üniversitemiz, bölgemizin bilim ve teknoloji ve turizm açısından taşıdığı büyük potansiyeli en iyi şekilde değerlendirebilmesi için elinden gelen çabayı göstermekteki kararlılığı ile durmaksızın çalışmaktadır. Bu motivasyonla ülkemizi her platformda gururla temsil edecek nitelikli eleman yetiştirmek için tüm akademik ve idari personelimiz özveriyle çalışmaktadır.

Ülkemizin gelişmesi ve büyümesi için attığımız her adımda sizlerinde yanımızda olması temennisiyle, Üniversitemizin kapılarını size sonuna kadar açıyoruz. Çalışma arkadaşlarım ve kendi adıma sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

Prof. Dr. Gülay YEGİNOĞLU

Rektör V.